Gjermania heq Shqipërinë nga “zona e kuqe” pandemike

12:50 19/12/2021

Instituti “Robert Koch”: nga 19 Dhjetori, Shqipëria nuk përben rrezik për Covid-19

Duke nisur nga dita e sotme Shqiperia nuk do te konsiderohet nga Gjermania si vend me rrezikshmëri tw larte nga Covid-19.

Instituti gjerman “Robert Koch” ka publikuar listën me vendet që nuk janë në zonën e kuqe të pandemisë.

Pjesë e listës së bashku me Shqipërinë janë Kosova, Maqedonia e Veriut, Bullgaria dhe disa vende të tjera Europiane.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *