Gjermania jugore përfshihet nga stuhi të forta

gjermania jugore perfshihet nga stuhi te forta

Disa pjesë të Gjermanisë jugore u përfshinë dje në mbrëmje nga stuhi të forta që çuan në rënien e pemëve dhe plagosjen e disa personave.
Reshjet përmbytën bodrumet dhe sistemet e tranzitit nëntokësor në rajonin e Franconisë në veriperëndim të Bavarisë.

Autoritetet thanë se ekuipazhet e emergjencës iu përgjigjën qindra thirrjeve gjatë gjithë natës.

Një vozitës në anën austriake të liqenit të Konstancës, që ndodhet në kufirin gjerman, u zhduk gjatë stuhisë.

Policia rifilloi dje kërkimet për të riun, i cili thuhet se u hodh të enjten larg liqenit me varkën e tij, për shkak të erërave të fuqishme.

Shërbimet e urgjencës kontrolluan dje në mbrëmje liqenin me disa varka dhe një helikopter, por i ndalën përpjekjet për shkak të errësirës.

Në Gjermani, një 71-vjeçar u plagos rëndë pasi një pemë ra sipër makinës së tij në qytetin Thurnau, rreth 15 kilometra larg Bayreuth.

Në Weissenburg-Gunzenhausen, tre persona, përfshirë një foshnjë 3-muajshe, u dërguan në spital pasi erërat rrëzuan rreth 40 pemë në një rrugë dhe futën nën tokë dhjetëra makina.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts