Gjermania mbështetet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

gjermania mbeshtetet anetaresimin e kosoves ne keshillin e europes

Anëtari i Asamblesë së Përgjithshëm të Këshillit të Europës, Knut Abraham ka deklaruar se qeveria gjermane ka konfirmuar se mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshill të Europës.

“Përgjigja e qeverisë gjermane rreth anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës është shumë inkurajuese”, ka thënë ai, duke shtuar: “Qeveria federale mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshill të Europës. Është me rëndësi që për këtë çështje të ketë një koordinim të ngushtë me partnerët tanë në BE dhe në Këshill të Europës”.

Knut

Kujtojmë se më herët presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është shprehur optimiste për anëtarësimin e vendit në Këshillin e Europës.

Fr5ypzoxeaaeh4e

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts