Gjermania njofton një tjetër paketë ndihme ushtarake për Ukrainën

gjermania njofton nje tjeter pakete ndihme ushtarake per ukrainen

Gjermania njoftoi një tjetër paketë ndihme ushtarake për Ukrainën, njofton Report , duke cituar Qeverinë Federale Gjermane.

Paketa e ndihmës përfshin 10 tanke luftarake Leopard 1A5, 1 njësi radari TRML-4D, 16 pajisje komplekse zbulimi pa pilot, katër trena traktorë kamionësh HX81 dhe më shumë se 13 milionë armë dhe municione.

Sipas qeverisë, furnizimi me armë bëhet nga stoqet industriale të financuara nga fondet gjermane të sigurisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts