Gjermania njofton paketën e re të ndihmës ushtarake për Ukrainën

Gjermania ka njoftuar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën.

Paketa përfshin municione italiane të drejtuara me precizion të lartë 155 mm “Vulcano”, dy traktorë tankesh MAN HX81 dhe rimorkiot e tyre, 1000 municion artilerie 155 mm, 6 makina për patrullimin e kufirit.

Berlini zyrtar do të dërgojë gjithashtu raketa për sistemin e mbrojtjes ajrore Patriot në Kiev.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts