Gjermania ofron vaksina kundër COVID-19 për adoleshentët e moshës mbi 12 vjeç

Personat mbi moshën 12 vjeç në Gjermani do të kenë mundësinë të vaksinohen kundër koronavirusit të ri (COVID-19), pasi qeveria hoqi listën e prioriteteve të vaksinimit.

Zëdhënësi i qeverisë gjermani, Steffen Seibert, tha se autoritetet shëndetësore miratuan vetëm vaksinën BioNTech/Pfizer për përdorim tek fëmijët mbi moshën 12 vjeç.

Në Gjermani, 38 milionë njerëz kanë marrë dozat e tyre të para, ndërsa 17,5 milionë janë vaksinuar plotësisht që kur vendi nisi fushatën e vaksinimit masiv më 26 dhjetor 2020.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *