Gjermania regjistron mbi 8 mijë raste të reja me Covid dhe 17 viktima në 24 orë

Gjermania ka regjistruar në 24 orët e fundit 8, 682 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 4,373,789.

Autoritetet shëndetësore raportojnë se 17 pacientë kanë humbur jetën.

Mjekët gjithashtu, i bëjnë apel qytetarëve që të mos neglizhojnë masat për të parandaluar përhapjen e Covid.

Ndërkohë sipas shifrave të publikuara në Instituti Robert Koch që nga fillimi i pandemisë, në Gjermani kanë humbur jetën rreth 95,000 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *