Gjermania rekord rastesh me Covid, në 24 orë mbi 66 mijë të infektuar dhe 335 viktima

Gjermania po përballet me rritje të rasteve të koronavirusit. Situata alarmante ka shqetësuar mjekët të cilët i kanë bërë thirrje qytetarëve të mos hezitojnë, por të vaksinohen kundër koronavirusit.

Në 24 orët e fundit Gjermania ka regjistruar sërish rekord të infektimeve, ku u raportuan 66, 884 raste dhe 335 viktima.

Incidenca javore për 100 mijë banorë ka shënuar një prag të ri, duke arritur në 404, 5. Sipas Instituti Robert Koch disa rajone po përballen shtim të pacientëve në spitale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.