Gjermania vendos Spanjën mes zonave në rrezik

Qeveria gjermane dëshiron ta vendosë Spanjën në listën e vendeve me rrezik Covid-19, shkruan gazeta ”Funke Mediengruppe” duke cituar burime qeveritare.

Katalogimi, ende i pa zyrtarizuar, nënkupton që ata që kthehen nga pushimet nga destinacionet spanjolle, shumë të adhuruara nga turistët gjermanë, do të hyjë në karantinë dhe mund të dale prej saj vetëm me një test negativ.

Sipas të njëjtave burime, Qiproja do të ishte ndër vendet me një incidencë të lartë Covid-19.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.