Gjithçka duket e kryer, Bajern Mynihu i shton “arsenalit” të tij “yllin” e mesfushës portugeze

Bajern Mynih është afër akordit me Fulham për transferimin e Zhoao Palinja, mesfushorin e skuadrës londineze dhe gjithashtu edhe të kombëtares portugeze.

Joao.Palhinha.Cristiano.Ronaldo.Portugal.v.France.TEAMtalk-1

Bisedimet midis klubit bavarez dhe Fulhamit janë në fazat e fundit dhe duket që mesfushori do të veshë fanellën e gjermanëve sezonin e ardhshëm. Në fakt Bajerni tentoi transferimin e portugezit që në merkaton e dimrit, por që u refuzua nga klubi londinez me arsyen se këta të fundit nuk kishin një zëvendësues të denjë për mesfushën e tyre.

Bajern Mynih tenton t’i ofrojë një kontratë 5 vjeçare portugezit dhe pritet që vlera e transferimit do të shkojë 40-45 milion euro.

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts