Gjithçka duket e kryer, ylli i Holandës arrin marrëveshjen me Bajern Mynihun

gjithcka duket e kryer ylli i holandes arrin marreveshjen me bajern mynihun


Ksavi Simons është larguar nga Lajpcig pas një viti ku qëndroi si i huazuar nga PSG-në.

simons

Megjithatë, mesfushori ofensiv do të rikthehet sërish në Gjermani, por tani në radhët e gjigantit gjerman, Bajern Mynih. Sipas “SkySports”, Ksavi Simons ka arritur një marrëveshje personale me Bajern Mynih për t’iu bashkuar klubit bavarez këtë verë. Mesfushori i talentuar holandez, aktualisht në pronësi të PSG-së, është një hap larg të qenit pjesë e një prej skuadrave më konkurruese në Europë. Megjithatë, të dyja klubet duhet të arrijnë një marrëveshje për kushtet e transferimit, diçka që pritet të zgjidhet në ditët në vijim.

Bajern dhe Parisi prej kohësh janë në bisedime dhe po mundohen të gjejnë një marrëveshje për transferimin e Simons në Allianz Arena.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts