Gjithçka gati nga pritja! Rama nxjerr foton e parë pas takimit me Clinton: Me mikun e përjetshëm të kombit shqiptar

Tirana pret sot në një vizitë të veçantë, për herë të parë, ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton.

Pak pasi avioni i tij zbriti në tokën shqiptare, kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në ‘Facebook’ foton nga pritja e ish-presidentit amerikan.

“Rinas – Me presidentin Bill Clinton, mikun e përjetshëm të kombit shqiptar, i cili sapo shkeli për herë të parë në Shqipëri????????????????????
*Jeni të mirëpritur të gjithë tek Kryeministria, sot në 18:30 për ceremoninë e mikpritjes së Presidentit Clinton dhe adresimin e tij për të gjithë shqiptarët” shkruan Rama.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts