“Gjithçka u bë nga Joe Biden dhe njerëzit e tij”- U shpall fajtor për 34 vepra penale, reagon Donald Trump: Gjyqtari ishte një tiran, vendimin do ta apeloj

gjithcka u be nga joe biden dhe njerezit e tij u shpall fajtor per 34 vepra penale reagon donald trump gjyqtari ishte nje tiran vendimin do ta apeloj

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, në një konferencë për media të premten ka thënë se vendimi që ai të shpallej fajtor për falsifikim të dokumenteve të biznesit, “është bërë nga presidenti aktual Joe Biden dhe njerëzit e tij”.

trump1

Donald Trump thotë se do të apelojë vendimin e “mashtrimit” që e shpalli atë fajtor.

Ai pretendon se gjyqtari “nuk do të na lejonte të kishim dëshmitarë, nuk do të na lejonte të flisnim, nuk do të na lejonte të bënim asgjë.

“Gjyqtari ishte një tiran. Ne e pamë këtë me Bob Costello.”

Trump më pas flet për kërcënimin e mundshëm për të shkuar në burg në moshën e tij.

“Normalisht do të thosha se është një djalë i vjetër, por nuk ndihem 77 vjeç,” thotë ai.

Trump do të dënohet më 11 korrik – dhe shumica e analistëve thonë se nuk ka gjasa të burgoset.

Duke iu referuar dy shkarkimeve të tij si president, ai më pas thotë: “Ne do të luftojmë”.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts