GJK pezulloi ratifikimin e marrëveshjes për emigrantët, Vasili: Rripat e Parlamentit e kaluan me vrap sikur do ndanin dardhat e hajdutllëkut

gjk pezulloi ratifikimin e marreveshjes per emigrantet vasili rripat e parlamentit e kaluan me vrap sikur do ndanin dardhat e hajdutllekut
gjk pezulloi ratifikimin e marreveshjes per emigrantet vasili rripat e parlamentit e kaluan me vrap sikur do ndanin dardhat e hajdutllekut

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ratifikimit të marrëveshjes me Italinë për emigrantët.

Vasili u shpreh ashpër ndaj kreut të qeverisë dhe ligjvënësve në Parlament duke i cilësuar si “kryealabaku dhe deputetë alabakë”.

Ai shtoi se meqenëse “rripat e Parlamentit e kaluan me vrap në vend që të bënin debat të thellë, Rama dhe deputetët u sollën me Shqipërinë sikur do ndanin dardhat dhe kumbullat e hajdutllëkut”

“Kryealabaku Kryeminister, alabakë deputete!
Pezullohet nga Gjykata Kushtetuese ratifikimi i marreveshjes me Italine per emigrantet e paligjshem nga Afrika.
Meqenese keta rripat e parlamentit e kaluan me vrap si idioter neper Komisione qe ta votonin me urgjence ne Seance Plenare.
Ne vend te benin nje debat te thelle dhe dinjitoz Kryealabaku Rama dhe alabaket deputete u sollen me Shqiperine sikur do ndanin dardhat dhe kumbullat e hajditllekut”, shkroi ai në Facebook.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts