GJKKO rrëzon kërkesën e Belerit, shpërthejnë reagimet në sallë: Turp, poshtë diktatura

gjkko rrezon kerkesen e belerit shperthejne reagimet ne salle turp poshte diktatura
gjkko rrezon kerkesen e belerit shperthejne reagimet ne salle turp poshte diktatura

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e Fredi Belerit për leje të posaçme për t’u betuar si kryetar i bashkisë së Himarës.

Pasi dëgjoi palët, ku avokatët pretenduan se Belerit i duhej dhënë leje, prokurorët thanë se kjo nuk është e mundur pasi nuk parashikohej në ligj. po ashtu edhe Drejtoria e Burgjeve deklaruan se kjo nuk parashikohet në ligj.

Pas këtij vendimi ka pasur një reagim të fortë në sallë nga mbështetësit e tij, duke u shprehur: Turp, Turp! Poshtë diktatura.

“Sapo u komunikua një vendim i paralajmëruar. Kreu i vendit, Rama, i parapriu javën e kaluar vendimit të gjykatës. Është për të shprehur keqardhjen për republikën dhe drejtësinë tonë”, tha Vangjel Dule para gazetarëve.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts