Gjoba prej 110 milionë eurosh nga arbitrazhi/ Reagon Kryeministri Rama dhe sulmon Metën dhe Bashën

SHPËRNDAJE

Pas humbjes përfundimtare të procesit gjyqësor në arbitrazh ndaj biznesmenit italian, Francesco Becchetti, kryeministri Edi Rama thotë se procesi gjyqësor ndaj këtij “marifetçiu” vazhdon.

edi rama

Reagimin e Presidentit Meta, Rama e konsideron “gëzim sharlatanesk” i një “mendjehumburi dhe i partisë që për pushtet po infekton përditë shqiptarët”.

Zëri i Amerikës bëri me dije gjatë ditës së sotme Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian dhe se vendi ynë duhet të paguajë 110 mln euro, shuma më e lartë që vendi ynë ka humbur ndonjëherë në arbitrazh.

Kryeministri Rama postim ne Twitter:

Gëzimi i Ilir Metës dhe i Lulepartisë për vendimin e padrejtë të arbitrazhit në favor të një individi që kërkohet nga drejtësia shqiptare është sa i neveritshëm, aq dhe i parakohshëm! Shqipëria ka fituar tre nga katër gjyqet ndërkombëtare ndaj këtij marifetçiu dhe beteja vazhdon!

Gëzimi sharlatanesk i Presidentit mendjehumbur dhe i partisë që për pushtet po infekton përditë shqiptarët, do të zgjasë pak dhe ata do të humbasin, jo Shqipëria! E cila siç po fiton mbi Armikun e Padukshëm, do të fitojë edhe mbi Marifetçiun e Paskrupullt!

LEXO EDHE: 

Shqipëria humbet përfundimisht gjyqin, do t’i paguajë 110 mln euro biznesmenit italian

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.