Gjykata dënon me burgim të përjetshëm Kristjan Cenaj, autori i vrasjes dhe groposjes së 16-vjeçarit Mariglen Gjonajt

gjykata denon me burgim te perjetshem kristjan cenaj autori i vrasjes dhe groposjes se 16 vjecarit mariglen gjonajt
gjykata denon me burgim te perjetshem kristjan cenaj autori i vrasjes dhe groposjes se 16 vjecarit mariglen gjonajt

Gjykata e lezhes ka denuar me burgim te perjetshem 32-vjecarin Kristjan Cenaj.

I riu u gjet fajtor per vrajsjen e groposjen e 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj ne Mamurras.

Vendimi u dha nga trupa gjykuese e kryesuar nga gjyqtari Aldi Kareco, ndersa kjo mase denimi ishte kerkuar dhe nga prokurori i ceshtjes Françesk Ganaj, i cili arriti te provoje perfshirjen e tij ne krimin makaber.

Prokuroria kishte  kerkuar edhe “aplikimin e periudhes se sigurise” qe nenkupton se “ edhe pasi te bente 35 vite burg te mos I jepej mundesia per lirim pers kohe me kusht”, por kjo nuk i pranuar nga gjykata.

Avokati i familjareve te viktimes Eduart Mullaraj u shpreh i kenaqur me vendimin, po kerkon zgjerim te hetimeve, pasi ne kete krim jane te perfshire dhe persona te tjere.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts