Gjykata e la në burg për atentatin në Larushk/ Avokati i Valter Bamit: Ka qenë në banesë. Vendimi arbitrar!

gjykata e la ne burg per atentatin ne larushk avokati i valter bamit ka qene ne banese vendimi arbitrar
gjykata e la ne burg per atentatin ne larushk avokati i valter bamit ka qene ne banese vendimi arbitrar

Valter Bami është lënë në ‘arrest me burg’ nga Gjykata e Tiranës. 37-vjeçari u arrestua për armëmbajtje pa leje dhe është i dyshuar se është  përfshirë në masakrën në Larushk, në atentatin ndaj biznesmenit Gentian Bejtja, ku mbeti i vrarë Ramazan Sino dhe u plagosën dy fëmijët e biznesmenit.

Në një komunikim për mediat avokati i Valter Bamit theksoi se janë të gjithë pamjet filmike dhe se sipas tij, Valter Bami kur ka ndodhur atentati ka qenë në banesën e tij, me nënën dhe fëmijët.

“Aty janë të gjithë pamjet filmike se ku ka qenë në kohën e ngjarjes, ka qenë me nënë. Por sot Prokuroria ndodhet në një pozicion të dobët profesional. Këto kërkojnë të pengojnë lëvizjen e lirë . Klienti im ka qenë i dënuar në 2018. Ligji ka disa kritere për të cilët mund të quhesh i rrezikshëm. Por gjykata vepron në mënyrë arbitrare nga opinioni dhe presioni. Klienti im shpjegoi që në orën që ka ndodhur ngjarja ka qenë në banesë me nënën dhe fëmijët. Lëvizjet e tij janë memorizuar të gjitha”, tha ai.

[embedded content]

Valter Bami i përfshirë në masakrën e Larushkut?

Avokati: Shokohemi nga këto informacione, nuk i atribuohet akuza Valter Bamit, ai sillet për armëmbajtje pa leje se është gjetur një mikrogrimcë baruti.

Njohje mes Valter Bamit dhe Gentian Bejtjas?

Avokati: Nuk kam asnjë informacion

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts