Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e familjarëve, lë në fuqi sekuestrimin e pronave të Ervis Martinajt

Lihet në fuqi vendimi për sekuestron e pronave të Ervis Martinaj dhe familjareve të tij. Gjykata e lartë nuk pranoi rekursin e paraqitur përmes avokatit nga i zhdukuri dhe familjarët e tij.

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se në sekuestro janë vënë prona, sipërfaqe trualli, llogari bankare, automjete, aksione kompanish etj, me vlerë mbi 10 mln euro.

Kujtojmë se pronat u sekuestruan me kërkesë të SPAK dhe miratim të GJKKO dhe apelit të posaçëm

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts