Gjykata e Madridit urdhëron burgosjen e futbollistit francez Lucas Hernandez

Një gjykatë e Madridit njoftoi të mërkurën se kishte urdhëruar burgosjen e mbrojtësit të Francës dhe Bayern Munich, Lucas Hernandez për shkeljen e një urdhri ndalues ​​në vitin 2017.

Hernandez, fitues i Kupës së Botës në 2018, do të duhet të paraqitet para një gjykate të martën e ardhshme, por ai ka apeluar kundër dënimit.

25-vjeçari u arrestua katër vjet më parë për shkeljen e një urdhri gjykate që e ndalonte atë të kontaktonte të dashurën e tij pas një zënke të dhunshme mes të dyve.

Në Dhjetor 2019, Hernandez u dënua me gjashtë muaj burg për shkeljen e urdhrit të kufizimit.

Në Spanjë, të dënuarit me më pak se dy vjet zakonisht nuk shkojnë në burg, por në këtë rast, pasi ishte një vepër e përsëritur, Hernandez është urdhëruar të burgoset.

Në Shkurt 2017, Hernandez u arrestua pasi e dashura e tij u dërgua në spital me lëndime të lehta pas një zënke mes tyre.

Asnjëri nuk bëri një ankesë kundër tjetrit, por të dy u akuzuan nga prokurori publik i Spanjës.

Lojtari i atëhershëm i Atletico Madrid dhe e dashura e tij u dënuan secili me 31 ditë punë në shërbim të komunitetit.

Ata gjithashtu u urdhëruan të mos shiheshin për gjashtë muaj.

Katër muaj më vonë, Hernandez u arrestua në aeroportin e Madridit në shoqërinë e partneres së tij, i cili nuk u arrestua pasi urdhri i tij i ndalimit nuk ishte shërbyer ende zyrtarisht.

Hernandez ishte pjesë e skuadrës së Francës që fitoi titullin e Ligës së Kombeve fundjavën e kaluar.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *