Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e 30 deputetëve të opozitës për imunitetin e Sali Berishës

gjykata kushtetuese rrezon kerkesen e 30 deputeteve te opozites per imunitetin e sali berishes
gjykata kushtetuese rrezon kerkesen e 30 deputeteve te opozites per imunitetin e sali berishes

Gjykata Kushtetuese nuk ka marrë në shqyrtim kërkesën e deputetëve të opozitës për imunitetin e Sali Berishës.

Deputetët e Partisë Demokratike kërkuan të shpallin antikushtetuese masat kufizuese të SPAK ndaj liderit demokrat Sali Berisha.

Deputetët e opozitës pretenduan se masat e marra “detyrim paraqitje” dhe “pengim për të dalë nga vendi”, janë antikushtetuese, pasi SPAK nuk ka marrë më parë autorizim nga Kuvendi.

vijon….

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts