Gjykata lë sërish në qeli Ilir Beqajn dhe Ermal Kurtulajn, lehtësohet masa vetëm për Alfred Nikollin

gjykata le serish ne qeli ilir beqajn dhe ermal kurtulajn lehtesohet masa vetem per alfred nikollin
gjykata le serish ne qeli ilir beqajn dhe ermal kurtulajn lehtesohet masa vetem per alfred nikollin

Ka përfunduar në Gjykatën e Posaçme seanca për vlerësimin e masave të sigurisë për Ilir Beqajn dhe bashkëpunëtorët, nën hetim për korrupsionin me fondet e BE në SASPAC.

Sipas informacioneve për Balkanweb nga gazetarja Klodiana Lala, seanca është mbyllur teksa nuk janë ndryshuar masat e sigurisë, përveç Alfred Nikollës.

Ndonse më herët ish-ministri ka kërkuar që të lirohet me garanci pasurore, 5 milionë lekë.

GJKKO la në arrest në shtëpie Elton Marinin, ndryshoi masa për Alfred Nikollajn u la në arrest shtëpie.

Detyrim paraqitje për Bledar Lekën dhe Bjona Zijajn, teksa seanca zgjati rreth 6 orë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts