Gjykata shqyrton më 15 qershor ‘çështjen Butrinti’, Auron Tare: Shpresoj që Kushtetuesja të çojë në vend dinjitetin e Trashëgimisë Kulturore!

Auron Tare, ka reaguar sërish lidhur me çështjen e Butrintit. Nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ Tare shkruan se më datën 15 qershor, kjo çështje do të shqyrtohet nga Gjykata Kushtetuese.

Ndërsa thekson se shpreson që Gjykata të vendosë dinjitetin e Trashëgimisë Kulturore në vendin e duhur.

STATUSI:

Në datën 15 Qershor, Gjykata Kushtetuese fillon shqyrtimin e “Ceshtjes Butrinti” . Le të shpresojmë që kjo Gjykatë do të vendosi dinjitetin e Trashëgimisë Kulturore Shqiptare në vendin e duhur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts