Gjyqi kundër Mirror, Princi Herry paraqitet në gjykatën e Lartë në Londër, anëtari i parë i familjes mbretërore që merret në pyetje

gjyqi kunder mirror princi herry paraqitet ne gjykaten e larte ne londer anetari i pare i familjes mbreterore qe merret ne pyetje

Princi Harry ka mbërritur në Gjykatën e Lartë në qendër të Londrës ku do të japë dëshminë e tij në çështjen kundër botuesit të gazetave Mirros Group.

Harry do të japë sot për herë të barë dëshmi do të bëhet anëtari i parë i familjes mbretërore që merret në pyetje në gjykatë.

Për çfarë bëhet fjalë:

Princi Harry dhe tre persona të tjerë kanë çuar në gjykatë një botues gazete duke pretenduar se informacioni ishte mbledhur në mënyrë të paligjshme për gjeneruar histori të ndryshme.

Sipas tyre gazetarët e Daily Mirror, Sunday Mirror dhe The People kanë shfrytëzuar postat zanorë për të dëgjuar mesazhet.

Ndërkohë gazeta Mirror Group ka pranuar edhe më parë se ka ndodhur hakerimi, por nuk flet për këto raste.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts