Gjyqi ndaj krerëve të UÇK-së në Hagë, dëshmitari serb: Ushtria Çlirimtare më rrëmbeu dhe keqtrajtoi. Më morën në pyetje dhe…

Dëshmitari i mbrojtur i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), i 47-ti në radhë, ka nisur dëshminë në Dhomat e Specializuara në procesin ndaj ish krerëve të UÇK-së, të cilët akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Prokurorja e Zyrës së Prokurorit të Specializuar Sarah Clanton, në përmbledhjen për dëshmitarin e prezantoi atë si […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts