Gjyqi në Hagë, avokati i Kadri Veselit: Raportet e dëshmitarit janë riciklim i lajmeve serbe

Në Gjykatën e Hagës dëshminë në procesin e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe të tjerëve po e vazhdon Frederick Abrahams, i cili është zyrtar i organizatës Human Rights Watch. Ai po intervistohet nga Ben Emmerson, avokat i Kadri Veseli. Emmerson tha se raportet e dëshmitarit janë vetëm një riciklim i lajmeve serbe. Zyrtari i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts