Goditën 2 raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në afërsi të shkollave në Fier, Balla: Nxis Policinë e Prokurorinë që të forcojmë luftën kundër drogës

Ministri i Brendshëm Taulant Balla bëri një apel të fortë për Policinë e Prokurorinë, që të forcojnë luftën kundër drogës e shpërndarësve të lëndëve narkotike pranë ambienteve shkollore.

“Çdo ditë, pranë çdo shkolle, Policia e Shtetit është vigjilente për të ndjekur këmba-këmbës dhe ndaluar keqbërësit/shpërndarësit e lëndëve narkotike. Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në Fier dhe Berat për shpërndarje lëndësh narkotike pranë shkollave”, shkruan Balla në rrjetet sociale.

Policia e Shtetit njoftoi se në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, si rezultat i patrullimeve dhe informacioneve u goditën 2 raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike, në afërsi të shkollave

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts