Goditën me thikë bashkatdhetarin e tyre, arrestohen dy vëllezër shqiptarë në Itali për tentativë vrasjeje

goditen me thike bashkatdhetarin e tyre arrestohen dy vellezer shqiptare ne itali per tentative vrasjejePolicia në Itali ka parandaluar një ngjarje të rëndë në një banesë, ku për motive të dobëta sherri mes disa shqiptarëve kishte degraduar në përdorimin e armëve të ftohta.

policia italiane

Gjatë konfliktit, një 33-vjeçar shqiptar u godit me thikë në gjoks dhe u transportua në spitalin Maggiore, në Parma.

Mediat italiane bëjnë me dije se ndërhyrja në kohë e karabinierëve, ka parandaluar pasoja më të rënda të ngjarjes.

Në përfundim të rikonstruksionit të ngjarjeve, karabinierët arrestuan 2 vëllezër shqiptarë të moshës 40 dhe 32 vjeç, të akuzuar për bashkëpunim në tentativë vrasjeje.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts