Goditet banda e shqiptarëve, mashtronin me shitjet online dhe përfituan 5 mln euro, lëshohen 14 urdhër-arreste

Një operacion në koordinim me autoritetet italiane ka goditur një bandë shqiptarësh që mashtronin qytetarët me shitjet online.

Bëhet fjalë për një grup që përmes mashtrimit përfituan 5 mln euro dhe më pas i konvertuan ato në kriptovaluta. Në në kuadër të operacionit janë lëshuar 14 urdhër-arreste.

Në lidhje me paratë e përfituara, ato ishin pastruar në Estoni, Holandë dhe Gjemani. dhe më pas u konvertuan në kriptomonedha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts