Goditet me raketa konsullata gjermane në Kiev

goditet me raketa konsullata gjermane ne kiev
goditet me raketa konsullata gjermane ne kiev

13:11 10/10/2022

Sulmi me raketa pas disa muajsh në Kryeqytetin ukrainas, Kiev por edhe në qyetete të tjera si Lvivi, Dnipro e Zaporizhia ka tronditur Ukrainën.

Nga sulmet është goditur dhe Ministria e Jashtme Gjermane, e cila e ka konfimuar lajmin për presigjiozen “Reuters” ku ka thënë se ndërtesa ku ndodhet konsullata gjermane në Kiev u godit nga një sulm raketor rus. Akoma nuk është bërë e ditur nëse ndonjë nga punonjësit në konsullatë ka humbur jetën.

Nga rrebeshi i raketave që goditën disa qytete të Ukrainë, të paktën 8 persona humbën jetën dhe 25 të tjerë janë plagosur.

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts