Goditet me raketa qyteti afër Kievit

goditet me raketa qyteti afer kievit
goditet me raketa qyteti afer kievit

10:01 17/04/2022

Kryebashkiaku i Brovary, Igor Sapozhko ka thënë se një sulm me raketa mëngjesin e sotëm ka dëmtuar infrastrukturën në qytetin e Brovary, afër kryeqytetit të Ukrainës, Kievit.

Sapozhko raportoi sulmin përmes një postimi në internet, por nuk dha detaje mbi shkallën e shkatërrimit dhe viktimat e mundshme.

Sipas mediave lokale, më herët sot është dëgjuar një shpërthim në Kiev për të dytën ditë radhazi. Ngjarja ndodhi pasi një shpërthim në Kharkiv vrau tre persona dhe plagosi 34 të tjerë, sipas kryetarit të bashkisë së qytetit, Ihor Terekhov./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts