Goditje e dyfishtë për Alegrin para sfidës ndaj Lacios, dëmtohen dy lojtarët e rëndësishëm të Juventusit
Goditje e dyfishtë për Masimiliano Alegrin te Juventusi. Në sfidën e fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”, në Amerikën e Jugut, Argjentinë-Uruguaj dy lojtarët e bardhezinjve, Paulo Dibala dhe Rodrigo Bentakur kanë pësuar një dëmtim.

DIBALA

Numri 10 i Juventusit u rikthyer titullar me fanellën e kombëtares “Albiceleste” pas dy vitesh, por për fatin e tij të keq dhe të Juventusit ai u aktivizua vetëm për një pjesë loje.

Ai u zëvendësua nga interisti “Tuku” Hoakin Korrea, sepse sulmuesi i “Zonjës së Vjetër” është dëmtuar në kofshë pas një dyluftimi me kundërshtarin e tij.

Ndërsa Bentakur ka pësuar një dëmtim në gju pas një dyluftimi me Hoakin Korrean. Priten lajme të mëtejshme për gjendjen e dy futbollistëve të rëndësishëm të bardhezinjve, duke parë se pikërisht Juventusi do të sfidojë në fundjavë në shtëpi skuadrën e Lacios.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.