Grabitën materiale me vlerë 50 mijë euro nga kantieret e ndërtimit, arrestohen 3 shqiptarët në Austri

Tre shtetas shqiptarë kanë vjedhur materiale ndërtimi me vlerë mbi 50 mijë euro nga disa kantiere ndërtimi në Linz të Austrisë dhe zonat përreth.

Mësohet se më i riu prej tyre, një 39-vjeçar, i cili punonte me materialet e rënda, ka ngarkuar sendet e vjedhura në një kamion së bashku me dikë tjetër.

Pronari i kamionit që u përdor për të transportuar sendet e grabitura u shpreh se nuk e dinte që materialet ishin vjedhur. Raportohet se autoritetet ranë në gjurmët e tyre pasi një 49-vjeçar që ishte pjesë e grupit kishte shitur 50 skelete hekuri për krevatë.

Pas kësaj , të tre shtetasit shqiptarë u arrestuan, ndërsa gjykata vendosi t’i dënojë duke nisur nga 1 muaj në burg, deri në 10 muaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts