Grabitën produkte kozmetike me vlerë 1.7 mln euro nga një kamion, burg për dy shqiptarët në Belgjikë

Dy shqiptarë janë dënuar me 3 vite e 7 muaj burg në Belgjikë për vjedhje. Dy shqiptarët janë arrestuar më 16 mars të vitit të kaluar në Zolder, pasi grabitën një kamion me produkte kozmetike të markës Estee Lauder.

Kamioni me produkte kozmetike i parkuar në rrugën Truskstop, u grabit nga shqiptarët duke hapur një vrimë në pjesën e pasme të kamionçinës. Vlera e produkteve shkon në 1.7 mln euro.

Përveç dënimeve me burg, shqiptarët janë gjobitur me 2400 dhe 4800 euro.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts