Granatimet ruse dëmtojnë linjat e energjisë elektrike në katër komunitete të rajonit Sumy

Granatimet ruse kanë dëmtuar linjat e energjisë elektrike në katër komunitete të rajonit Sumy, duke lënë banorët e vendbanimeve pa energji elektrike.

Lajmi u bë i ditur nga Dmytro Zhyvytskyi, kreu i administratës ushtarake të rajonit Sumy në Telegram.

Granatimet e armikut të zonës kufitare dëmtuan linjat e energjisë elektrike në katër komunitete të rajonit Sumy. Banorët e këtyre vendbanimeve kanë mbetur pa energji elektrike”, ka shkruar ai.

Sipas tij, 2676 familje mbetën pa energji elektrike në komunitetin Yampil, shtatë në komunitetin Hlukhiv, 649 në komunitetin Krasnopillia dhe 64 në komunitetin Bilopillia.

Inxhinierët po punojnë në vendin e dëmtimit, duke u përpjekur të rivendosin sa më shpejt furnizimin me energji elektrike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *