Grenell zbulon prapaskenat: Thaçi dhe Vuçiç u pajtuan ta shpërbëjnë Gjykatën Speciale, por unë bëra një gabim

Ish-emisari amerikan, Richard Grenell, ka folur për prapaskenat e negociatave mes Kosovës e Serbisë rreth Gjykatës Speciale sa ishte në udhëheqje Hashim Thaçi. Ai tha se kishte arritur ta bindte edhe Thaçin edhe presidentin serb Vuçiç që ta shpërbënte Gjykatën Speciale, por tha se arsyeja pse s’u shpërbë ishte një gabim i tij. “Të dy […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts