“Greqia nuk do ta njohë Kosovën”, Dendias bisedë telefonike me Lajçak, në fokus dialogu Prishtinë-Beograd

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zhvilluar një bisedë telefonike me përfaqësuesin e BE Miroslav Lajçak duke u fokusuar tek dialogu Prishtinë-Beograd.

Po ashtu në fokus të kësaj bisedë kanë qenë edhe zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Në një bisedë telefonike më herët kemi shkëmbyer pikëpamje me Përfaqësuesin Special të BE-së Miroslav Lajcak për situatën aktuale në dialogun Beograd-Prishtinë dhe për zhvillimet më të gjera në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Dendias.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kujtojmë se më herët ambasadori grek në Serbi, Giorgos Giakofotakis është shprehur se Greqia nuk ndryshon qëndrimin e saj lidhur me pavarësinë e Kosovës dhe se nuk do ta njohë atë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *