Greqia nuk gjen qetësi, tërmet me madhësi 4 të shkallës Rihter në Kretë

Një tërmet i fortë me madhësi 4 të shkallës Rihter ka goditur ishullin e Kretës këtë mëngjes. Dridhja sizmike u reghistrua në orën 7:56 të mëngjesit me epiqendër 20 kilometra në juglindje të qytetit Heraklion

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës thellësia fokale ishte 17.1 kilometra.

Kjo dridhje e veçantë u pasua nga një forcë tjetër prej 2.9 Rihter në 8:40 në 23 km në juglindje të Heraklion me një thellësi fokale prej 13.3 km.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.