Guatemalë, 7 të vdekur gjatë trazirave në një burg

Së paku shtatë të burgosur kanë humbur jetën gjatë trazirave në një burg në Guatamalë.

Mediat lokale raportojnë se të paktën shtatë të burgosur pësuan për vdekje në trazirat e burgut në qytetin Quetzaltenango.

Autoritetet theksuan se disa të arrestuarve u prenë kokat dhe ngjarja ndodhi në një nga oborret e burgut.

Në burgun ku shpërtheu kryengritja, 2.252 të burgosur po vuajnë dënimin e tyre, një numër shumë më i lartë nga kapaciteti.

Në Guatemalë, shtatë persona u vranë dhe 25 u plagosën në trazirat që shpërthyen në burg më 27 prill të vitit 2018.​​​​​​​//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.