“Gurë” nga qielli në Itali, breshëri 4 cm sjell shkatërrim

23:20 09/07/2021

Italia është përfshirë nga moti i keq. Stuhia e fuqishme dhe breshëri sollën shkatërrim në rajonin e Lombardisë.

Mediat italiane raportojnë se në zonën e Bergamos, një tornado shkatërroi fushat me të mbjella, ndërsa shumë pemë u rrëzuan duke zënë poshtë edhe automjete. Përveç Bergamos të prekura nga moti i keq janë edhe provincat e Brescia-s e Cremona-s.

Dëmet më të mëdha u shënuan zonën jugore të Milanos, aty ku breshëri me diametër deri në 4 centimetra dëmtoi makina të shumta, e madje shkatërroi edhe xhamat e një qendre tregtare. Shumë qytetarë u detyruan të gjejnë strehë në parkingje./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com