Gurorja u bë ‘mollë sherri’ mes fisit Rraja dhe Maja, publikohen pamjet nga shpërthimi i fuqishëm pranë banesave në Borizanë

gurorja u be molle sherri mes fisit rraja dhe maja publikohen pamjet nga shperthimi i fuqishem prane banesave ne borizane
gurorja u be molle sherri mes fisit rraja dhe maja publikohen pamjet nga shperthimi i fuqishem prane banesave ne borizane

Gurorja e cila u bë shkak për dhunimin barbar të dy kushërinjve në Krujë  nga fisi Rraja, ndodhet rreth 100 metra larg nga banesa e të plagosurve, Jashar dhe Bilbil Maja.

Shpërthimet e minave prej kohësh kanë shqetësuar banorët e fshatit Borizanë, të cilët janë ankuar dhe kanë denoncuar administratorët e kësaj guroreje, pasi nga shpërthimet e minave janë shkaktuar plasaritje tek banesat.

[embedded content]

Kjo video është bërë në afërsi të banesave të kushërinjve Maja, teksa shihet dhe dëgjohet një nga shpërthimet, gjatë punës në gurore.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts