“Gusht e n’fest”, festa me sponsor dhe pije ekskluzive birra “Korça”, ja këngëtarët që do të ndezin atmosferën në Gramsh për 4 ditë

Në Gramsh për 4 ditë me radhë zhvillohet “Gush e n’fest’ një aktivitet që sivjet po merr një përmasë mjaft të madhe. Kjo festë organizohet në këtë qytet nga Bashkia dhe këtë vit sponsorizohet nga Birra Korça, që është pija ekskluzive e festës. Në çdo tavolinë feste dhe gëzimi prezente do të jetë vetëm birra Korça, më e mira birrë shqiptare, por edhe zërat më të mirë të muzikës shqiptare.

Zërat më të njohur të muzikës së lehtë dhe popullore, si Eranda Libohova, Soni Malaj, Era Rusi, Armaldo Kllogjeri, Maja, Avni Lushka, këngëtari grek Pano Psaltis, etj do të performojnë për të gjithë ata që zgjedhin Gramshin në këto ditë gushti.

Qytetarët do të kenë mundësinë të argëtohen e të përfshihen në organizimet e shumta dhe të veçanta të planifikuara për 4 ditë me radhë, si panaire me produkte vendase, hiking, kajak, shfaqje filmash, paradë motoristësh, ndeshje futbolli dhe koncerte.
[embedded content]
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts