Halloween kthehet në tragjedi, 1 i vrarë dhe 26 plagosur në SHBA e Japoni

halloween kthehet ne tragjedi 1 i vrare dhe 26 plagosur ne shba e japoni
halloween kthehet ne tragjedi 1 i vrare dhe 26 plagosur ne shba e japoni

13:21 01/11/2021

Një 24-vjecar i veshur si personazhi  Joker ka plagosur 17 persona në Tokio

Halloween një është një festë mjaft popullore në SHBA por ajo tashmë ka pushtuar shumë pjesë  të  botës. Por kjo festë është kthyer në tragjedi në disa vend.

Në Teksas në ShBA nëntë persona janë plagosur dhe një person ka humbur jetën pasi një  person i armatosur ka qëlluar me armë. Policia është në kërkim të autori të ngjarjes i cili është larguar nga vendi i ngjarjes.

Autoritet amerikane thonë se të shtënat mund të kenë qenë rezultat i një  përplasje të mundshme mes disa prej pjesëmarrësve në festë.

Në kryeqytetin japonez në  Tokio një  i ri i veshur si personazhi Joker ka sulmuar  pasagjerët në një linjë treni. Për pasojë  rreth  17 persona janë  plagosur  teksa po shkonin për të  festuar festën  e Halloween. 24-vjeçari pasi plagosi pasagjerët mësohet se më  vonë  i ka vendosur flakën trenit.

Pamjet tregojnë pasagjerët  të  cilët vrapojnë  nëpër tren për ti shpëtuar makthit . “Mendova se ishte një marifet për Halloween”, tha një dëshmitar okular teksa foli për sulmin. Dyert e trenit ishin te mbyllura dhe ata u detyruan të hidheshin nga dritaret.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts