Hamasi liron 12 pengje të tjerë

hamasi liron 12 pengje te tjere

hamasi liron 12 pengje te tjere

23:43 28/11/2023

Izraeli liron 30 palestinezë të burgosur

Në ditën e pestë të armëpushimit Izraeli dhe Hamasi shkëmbyen grupin e pestë të të burgosurve dhe pengjeve. Izraeli tha se liroi 30 të burgosur palestinezë nga burgu Ofer dhe një qendër paraburgimi në Jerusalem.

Bëhet fjalë për 15 gra dhe 15 meshkuj adoleshentë që mbaheshin të burgosur në burgjet e izraelit. Më herët Hamasi liroi 12 pengje të tjerë, nga të cilët 10 izraelitë dhe 2 shtetas të huaj.

Shkëmbimi i të burgosurve dhe pengjeve vjen në një kohë kur Katari dhe faktori ndërkombëtar po vijon përpjekjet me të dyja palët për të arritur një armëpushim afatgjatë.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts