Hamasi refuzon propozimin izraelit për armëpushim

hamasi refuzon propozimin izraelit per armepushim

Hamasi kundërshtoi propozimin e Izraelit për një armëpushim njëjavor në këmbim të 40 pengjeve duke thënë se negociatat do të fillojnë vetëm pasi të fillojë një armëpushim i vërtetë.

Ndërkohë, votimi për rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Gazën është shtyrë sërish për sot.

”Të paktën 36 persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën në bombardimet e djeshme izraelite në Rafah dhe Khan Yunis”, sipas burimeve palestineze.

Tre ushtarë të tjerë izraelitë u vranë.

IDF thotë se është në një “fazë të rëndësishme të luftës, në zona të reja” të Rripit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts