Hap papritur portën e emergjencës gjatë fluturimit, 30-vjeçari u rrezikoi jetën 193 pasagjerëve

[embedded content][embedded content]

21:00 26/05/2023

Ky filmim tregon momentet kur një pasagjer i një avioni në Korenë e Jugut ka hapur papritur portën e emergjencës, gjatë uljes në aeroportin e Daegusë.

Autori, një i ri rreth të 30-ve rrezikoi jetën e tij dhe të 193 pasagjerëve. Pas uljes me sukses të avionit, policia i vuri menjëherë prangat.

12 pasagjerë u dërguan për ndihmë mjekësore në spital presioni i lartë i ajrit që hynte në kabinë u shkaktoi probleme me frymëmarrjen.

Hetuesit thanë se në momentin e hapjes së derës, avioni ishte në një lartësi prej 200 metrash mbi sipërfaqen e tokës.

Motivet që e çuan autorin të hapë portën e emergjencës janë ende të paqarta, ndërsa ligjet parashikojnë që ai të dënohet me 10 vite burg.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts