Haradinaj kërkoi dorëheqjen e tij dhe zgjedhje, habit Kurti: Nuk jam i interesuar që ta zhdukim opozitën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur edhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili ka kërkuar dorëheqjen e Kurtit. Kurti ka thënë se “opozita herë kërkon dorëheqjen time, herë shkarkimin tim e herë kërkojnë zgjedhje të parakohshme”. “Zgjedhjet e parakohshme nuk i leverdisin as qeverisë as opozitës. Opozitës nuk i leverdisin se humb, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts