Haradinaj: Operacionet policore janë bërë qëllimisht për ta dorëzuar veriun e Kosovës

haradinaj operacionet policore jane bere qellimisht per ta dorezuar veriun e kosoves
haradinaj operacionet policore jane bere qellimisht per ta dorezuar veriun e kosoves

KOSOVE

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kritikuar qeverinë për aksionet policore në veri. Sipas Haradinaj, operacionet janë bërë qëllimshëm për ta dorëzuar veriun e Kosovës.

“Operacionet janë bërë qëllimshëm për ta dorëzuar veriun, Kosova sot është më e dobët në rend dhe ligj pas këtyre operacioneve.

Pse policia jonë duhet me u mbajt peng nga grupet kriminale, kur dy vjet më herët policisë tonë s’ka guxu askush me i dalë në rrugë”, u shpreh Haradinaj në seancën e Kuvendit.

Kreu i AAK-së deklaroi se pas dy operacioneve policore, Kosova ka dalë më e dobët.

“Kemi parë dy operacione, pas këtyre operacioneve ka ndodhur dobësim i shtetit ligjor, besoj që të gjithë ata që janë të fushës mund ta bëjnë këtë vlerësim. Në dy raste, Kosova ka dalë e dobët”, ka thënë ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts