Harley Davidson thyen mitin

19:00 11/05/2021

Së shpejti në treg motori elektrik

“Kompania ‘Harley Davidson’ pritet tĂ« hedhĂ« nĂ« treg njĂ« motor elektrik”, ka bĂ«rĂ« me dije kompania amerikane. Marka plotĂ«sisht elektrike ”LiveWire” do tĂ« shĂ«nojĂ« njĂ« lĂ«vizje tĂ« re pĂ«r tĂ« udhĂ«hequr dhe pĂ«rcaktuar tregun pĂ«r automjetet elektrike kanĂ« theksuar pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« kompanisĂ«. EmĂ«rtimi ”LiveWire” vjen nga motori i parĂ« elektrik ‘’Harley Davidson”, i cili u zbulua nĂ« 2019 nĂ« shfaqjen e teknologjisĂ« CES nĂ« Las Vegas. Motori ishte njĂ« partneritet me kompaninĂ« japoneze tĂ« elektronikĂ«s “Panasonic”.

“Harley Davidson” pĂ«r vite Ă«shtĂ« pĂ«rfaqĂ«suar me imazhin e tij ikonik, por tashmĂ« kompania po kĂ«rkon tĂ« tĂ«rheqĂ« blerĂ«s pĂ«r motoçikletat elektrike dhe produkte mĂ« moderne.

Kohët e fundit kompania ka pasur një përmirësim të dukshëm ku në tremujorin e fundit, është rritur me më shumë se 270% nga viti në vit dhe shitjet u ngritën me 10% që përkthehet në 1,4 miliardë dollarë.

Klan News

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.