Harmoni, drita dhe shumë fishekzjarre/ Si u festua Viti i Ri 2024 në botë (Foto)

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto

09:21 01/01/2024

Fishekzjarre, drita festive dhe shumë harmoni, kështu u prit Viti i Ri 2024 në shumë vende të botës.

Australi më shumë se 1 milionë njerëz ndoqën një spektakël të vërtetë fizekzjarrësh të përqëndruar rreth Shtëpisë së famshme të Operas të Sidneit.

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto

Rreth 90,000 policë dhe oficerë sigurie u vendosën në të gjithë Francën, duke përfshirë përgjatë rrugës Champs-Elysees, ku turma të mëdha shijuan një shfaqje shumëdimensionale me dritë të projektuar në Harkun e Triumfit.

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 1

New York njerëzit u rreshtuan herët për të zënë një vend në Times Square për të shijuar numërimin mbrapsht të ndërrimit të viteve. Zyrtarët dhe organizatorët thanë se ishin të përgatitur që të garantonin sigurinë e dhjetëra mijëra të ftuarve në zemër të Manhatanit, pasi qyteti ka parë protesta pothuajse të përditshme si pasojë e luftës Izrael-Hamas.

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 2

Shfaqjet mahnitëse të fishekzjarreve dhuruan një spektakël të vërtetë në vende ikonike si Akropoli në Athinë, Greqi.

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 3

Po ashtu Viti i Ri “u pasqyrua” në xhamin e ndërtesës më të lartë në botë, Burj Khalifa, në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe.

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 4

Kina festoi relativisht në heshtje, me shumicën e qyteteve kryesore që ndaluan fishekzjarrët nën shqetësimet e sigurisë dhe ndotjes.

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 5

Për më të tepër, mund të ndiqni pamjet e shkëputura nga vende të ndryshme të botës që pritën Vitin e Ri 2024:

harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 6

Në foto: Berlin, Gjermani


harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 7

Në foto: Makati, Metro Manila, Filipine


harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 8

 Në foto: Chao Phraya, Bangkok


harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 9

Në foto: Londër, Britani e Madhe


harmoni drita dhe shume fishekzjarre si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 1

Në foto: New York, SHBA


/tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts